National Hockey League

Šatan pomohol Penguins k postupu dvoma bodmi

Vytvořeno 14.05.2009 12:43:36 | Poslední změna 14.05.2009 12:47:55
Pittsburgh porazil Washington v siedmom rozhodujúcom zápase semifinálovej série Východnej konferencie 6:2 a rozhodol o svojom postupe do tretieho kola play-off. K víťazstvu 6:2 pomohol dvoma asistenciami aj slovenský útočník Miroslav Šatan.

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 2:6 (konečný stav série: 3-4)
Crosby vs. Ovechkin

Crosby:
Ice-time: 18:59 Body: 2+1, P/M: +1
Ovechkin:
Ice-time: 22:29 Body: 1+0, P/M: -1
Séria medzi dvoma rivalmi mala svoje rozuzlenie vo Washingtone, kde sa odohral siedmy rozhodujúci duel. Očakával sa tuhý boj a vyrovnaný výsledok. Napokon to nebolo až také dramatické a Penguins zvíťazili výrazným rozdielom 6:2. Sidney Crosby strelil dva góly, Miroslav Šatan zaznamenal dve asistencie a Marc-Andre Fleury zastavil 19 striel Capitals, aby pomohli k najdôležitejšiemu víťazstvu svojho mužstva v doterajšom priebehu sezóny. Fleury inkasoval prvý gól až na konci druhej tretiny, kedy Pens viedli už 5:0. Skóre stretnutia otvoril v 13. minúte počas presilovky Sidney Crosby. O 8 sekúnd neskôr zvyšoval na 2:0 Craig Adams, ktorý strelil svoj prvý gól v 48. zápase v play-off. Penguins mali výborný nástup do druhej tretiny. Po 28 sekundách po vhadzovaní strelil tretí gól Bill Guerin a v 23. minúte Kris Letang vyhnal z brány domácich mladého ruského brankára Simeona Varlamova. Pri tomto góle sa prvýkrát zapísal do kanadského bodovania aj Miroslav Šatan, ktorý zaknihoval sekundárnu asistenciu. Varlamova v bráne nahradil Jose Theodore, ktorý inkasoval prvýkrát v 32. minúte z hokejky Jordana Staala, ktorému na gól nahrával Šatan. V 39. minúte sa po prvýkrát dočkali streleckého momentu aj domáci fanúšikovia. Na 1:5 znižoval svojim 11. gólom v play-off Alexander Ovechkin. Do opätovného päťgólového vedenia však dostal hostí v 43. minúte Sidney Crosby. Skóre stretnutia uzavrel v 47. minúte domáci Brooks Laich. Milan Jurčina odohral v zápase 20 minút a na konci zápasu sa nedočkal radostných okamihov. Tých mali na rozdávanie hokejisti Penguins, ktorí si vo finále konferencie zahrajú druhýkrát za posledné dva roky. Z postupu mal radosť aj Miro Šatan, ktorý v zápase odohral takmer 12 minút a okrem dvoch asistencií zaznamenal dva plusové body a štyri strely na bránu. Jasnejšie víťazstvo v rozhodujúcom zápase bolo naposledy v roku 2002, kedy sa Detroit tešil z výhry 7:0 nad Coloradom vo finále Západnej konferencie.